Funputer
2018 reader survey of LinuxGizmos.com

رزبری پای 3 مدل +B به عنوان بهترین SBC در نظرسنجی انتخاب شد

وبسایت LinuxGizmos.com هرساله با همکاری linux.com از خوانندگان خود نظرسنجی برای انتخاب بهترین SBC سال را برگزار می‌کند. در نظر سنجی امسال 116 برد شرکت داشته است. لیست این 116 برد را می‌توانید در این صفحه‌ی گسترده به همراه مشخصات و پیوند به توضیحات ببینید.

رزبری پای 3 مدل +B به عنوان بهترین SBC

در نظر سنجی امسال برد رزبری پای 3 مدل +B به عنوان بهترین فانپیوتر بر اساس نظر خوانندگان انتخاب شده است. برد رزبری پاس 3 در این نظر سنجی امتیازی تقریبا دوبرابر برد رده دوم یعنی Udoo x86 بدست آورده است. پس از این دو برد نیز Ordoid-XU4 قرار دارد. رتبه‌بندی این بردها را می‌توانید در چارت زیر مشاهد کنید.

2018 reader survey of LinuxGizmos.com

 

معیارهای محبوبیت نیز در این نظرسنجی مورد سوال بوده است که طبق آن پشتیبانی و نرم‌افزارهای متن باز مهمترین عامل انتخاب توسط کاربران بوده است. پس از آن عاملهایی همچون I/O‌های شبکه و بدون سیم و اکوسیستم گروه‌های پشتیبانی از مهمترین فاکتورهای انتخاب بوده‌اند.

کاربردهای مدنظر خوانندگان نیز از موارد سوال بوده است. طبق این نظر سنجی، اتوماسیون خانگی و کاربردهای مولتی مدیای خانگی جزو دو کاربری مهم و اولیه‌ی کابران برای انتخاب این بردها بوده است. ما در فانپیوتر در این زمینه‌ها پروژه‌هایی داشتیم، از جمله پخش‌کننده مولتی مدیا با رزبری پای و یا PLC های صنعتی مبتنی بر رزبری‌پای.

مطالعه‌ی گزارش کامل و نتیجه‌ی نظرسنجی به علاقه‌مندان به SBCها توصیه می‌شود.

 

آیا این مطلب مفید بود؟

admin

حامد، مدیر فانپیوتر، مهندس برق و حدودا 10 سال فعال در زمینه‌ی سیستم‌های نهفته و بردهای کامپیوتری تک برد هستم. در این وبسایت پروژه‌ها و مطالب مرتبط با کامپیوترهای تک برد را با شما به اشتراک می‌گذارم. اگر سوال، راهنمایی یا هرتوصیه و اندرزی دارید از طریق بخش تماس یا کامنت‌ها دریغ نکنید :)

نظر دهید

دنبال کنید