Funputer

تبلت RasPad مبتنی بر رزبری‌پای با سرمایه‌گذاری جمعی

می‌دانیم که SBC ها یا همان فانپیوترها، کامپیوترهای کوچک و با قابلیت‌های زیادی هستند پس چرا با آن‌ها تبلت درست نکنیم؟ پروژه‌ای در وبسایت سرمایه‌گذاری جمعی INDIEGOGO به این منظور شروع به کار کرده است (لینک) که بسیار بیشتر از مبلغ مورد نیاز (6110%) نیز سرمایه جذب کرده است. این پروژه تبلت RasPad نام دارد و هدف آن ساخت تبلتی مبتنی بر رزبری‌پای یا بوردهای مشابه است. تصور کنید تبلتی که دارای پورت GPIO چهل پینی است که می‌تواند پروژه‌های جالبی با آن انجام داد.

تبلت Raspad و جایگذاری رزبری پای

تبلت RasPad با سایر بوردهایی که سایز یکسانی با رزبری‌‌پای داشته باشند همچون Tinker Board نیز قابل استفاده است.

با توجه به اینکه تبلت RasPad دارای پورت ورودی HDMI نیز هست قابلیت اتصال به سایر فانپیوترها همچون BeagleBone Black‌ را مطابق تصویر زیر دارد.

قابلیت انطباق RasPad با BeagleBone Black

مشخصات این تبلت به قرار زیر است:

  • Display – 10.1″ IPS touch screen
  • Video – HDMI port
  • Audio – 2W speaker, audio jack
  • Misc – 3 buttons (volume/brightness +, volume/brightness -, power), micro “USB touch” port
  • Battery – Good for about 3 hours
  • Power Supply – Via DC barrel jack
  • Supported boards – Raspberry Pi B+/2/3/3 B+, TinkerBoard, BeagleBone Black, LattePanda, possibly other boards with RPi form factor

این تبلت بدون رزبری‌پای ۱۴۹ دلار و با فانپیوتر رزبری‌پای و حافظه‌ی میکرو اس دی ۲۰۹ دلار قیمت گذاری شده است. همچنین با یک بسته‌ی شامل ۳۰ سنسور جانبی قابل استفاده نیز ۲۶۹ دلار قیمت خواهد داشت.

استفاده از GPIO ها در تبلت Raspad

آیا این مطلب مفید بود؟

admin

حامد، مدیر فانپیوتر، مهندس برق و حدودا 10 سال فعال در زمینه‌ی سیستم‌های نهفته و بردهای کامپیوتری تک برد هستم. در این وبسایت پروژه‌ها و مطالب مرتبط با کامپیوترهای تک برد را با شما به اشتراک می‌گذارم. اگر سوال، راهنمایی یا هرتوصیه و اندرزی دارید از طریق بخش تماس یا کامنت‌ها دریغ نکنید :)

1 دیدگاه

دنبال کنید